סוגי כוסות למגוון הרחב והמדליק של המשקאות

בר משקאות מכיל מגוון רחב של כוסות. כוסות אלו מותאמות למשקאות שונים, ומטרת הכוס להעצים ככל האפשר את חוויית השתייה, או להתאים פונקציונלית במידה טובה ככל האפשר.
כיוון שכך, כוס לשתייה של משקאות עדינים או מורכבים דוגמת יין או קוניאק, תהיה שונה מכוס המשמשת לשתיית משקאות בעלי טעמים חזקים כמו וודקה או ליקרים.
 
נספר לכם כאן קצת על סוגי הכוסות הבסיסיים לבר בכלל, ולבר הביתי בפרט כך שתוכלו לארח את אהוביכם וחבריכם בסטייל כייפי ושיקי.
חשוב לתאם את הכוסות בביתכם לדרינקים השונים כך שיקבלו את מלוא תשומת הלב ותהנו מחווית שתייה כפי שהיצרן התכוון, לבחירת הכוס יש משמעות חשובה לגבי הטעמים, הריחות  הצבעים והעפיצות (במקרה של ייןאדום בודקים את השומניות של היין על גבי הזכוכית של הכוס)
 
כוס מרטיני שנקראת גם כוס מרגריטה
כוס מרטיני, היא בעלת צורת קונוס הפוך על רגל.
הכוס נקראת כוס מרטיני בגלל הקוקטייל הקלאסי והנפוץ מרטיני, שזהו קוקטייל עם וודקה מרטיני יבש וזית שזורקים פנימה, קוקטייל מפורסם וותיק מאוד שמופיע בהמון סרטים הוליוודים.
אפשר ואף מגניב להגיש בכוס זו קוקטיילים נוספחים שאינם משוקשקים ואינם עם קרח. כוס זו משמשת תחליף  לכוס המרגריטה. (קוקטייל מפורסם וויק אחר)
כוס זו מכילה כ200 מ"ל משקה, ומוגשים בה קוקטיילים קלאסיים רבים, דוגמת מרטיני, קוסמופוליטן, סיידקאר ועוד.
בשנים האחרונות כוס זו החלה לשמש גם להגשת קוקטיילים על בסיס קרח גרוס, אך אין זה מטרת או ייעוד הכוס
אצלנו בביזאר קוקטייל תמצאו כוס מרטיני עשויה נירוסטה שבצבעים של גולד רוז מדהימים, כוס חזקה שאינה נשברת ומלאה בסטייל ושיק!
 
כוס הייבול / קולינס
כוס הייבול היא כוס גבוהה וצרה, המיועדת על פי רוב להגשת קוקטיילים על בסיס קרח גרוס. כוס זו דומה לכוס קולינס, אלא שכוס קולינס צרה עוד יותר מכוס הייבול. הייבול יכיל לרוב בסביבות 250 מ"ל משקה, והוא גדול מרוב הכוסות כיוון שהקוקטיילים המוגשים בו יכילו לרוב גם קרח או קרח גרוס.
כוסות אלו משמשות פעמים רבות לשתייה משקאות קלים, לצד הגשת קוקטיילים, ביניהם קוקטיילים קלאסיים רבים דוגמת קובה ליברה, בלאדי מרי ועוד. 
 
לואובול / אולד פאשן
כוס לואובול הנקראת גם כוס אולד פאשיין, הינה כוס רחבה ונמוכה, בעלת נפח של כ200-250 מ"ל. כוס זו משמשת לרוב למשקאות שמקובל למזוג אותם עם קוביות קרח, או קוקטיילים שמקובל להגיש אותם בכוס לואובול כגון ראסטי נייל או רוסי לבן. המשותף לקוקטיילים הנמזגים בכוס זו הוא, שהקוקטייל נמזג על קובייה או קוביית קרח, זה בניגוד להייבול, שהקוקטיילים הנמזגים בו יכילו קרח גרוס.
 
שוט
 כוס שוט היא כוס צרה וגבוהה, המכילה כ50-60 מ"ל משקה. בניגוד אליה, הצ'ייסר צר ונמוך, ומכיל כמחצית מהכמות לעומת השוט. כוסות אלה משמשות למזיגת משקאות לא מורכבים בטעמם, דוגמת ליקרים, וודקה, וויסקי בסיסי ועוד.
כוס שוט גם משמש למזיגת קוקטיילים שכבות דוגמת B52

כוס צ'ייסר

מכיל כ 30 מ"ל בדרך כלל נהוג להרים איתו כל החברים לחיים לצד הדרינק הגדול שלכם  ושותים אותו במכה אחת, הוא מרים את הסאטלה ונותן ראש ממש טוב כי המכת אלכוהול מגיע ישירות וחזק מאוד.
 
כוס טיקי
תרבות הטיקי שהתגלגלה עד לימנו ומציגה עושר ואקזוטיקה מהממת לקוקטיילים צבעוניים מתוקים חמוצים וממש אקזוטיים וקייצים
כוסות הטיקי, אהובות מאוד בעולם ובפרט על ידי הברמנים בעיקר בגלל שתצורת המשקה אותו הם הכינו מקבל אופי אקזוטי, צעיר רענן ומדליק פשוט חויה מכוס לכוס שאינה דומה לאחרת והמגוון עצום

כוס מרגריטה
כוס מרגריטה, בעלת הצורה הייחודית, כשמה, משמשת למזיגת קוקטייל מרגריטה. בנוסף, היא משמשת למזיגת מרגריטה קפואה, שזה קוקטייל שבעיקרו ברד אלכוהולי, כאשר רכיב האלכוהול יהיה טקילה, ומכאן הדימוי למרגריטה. זהו קוקטייל מודרני בעל קשר רופף למרגריטה הקלאסית.
 
כוס בירה
כוס בירה, כשמה, משמשת למזיגת בירה, כוס זו הינה גדולה בנפח ומגיעה גם לנפח של ליטר, אם כי הנפוצים הינם שליש וחצי ליטר. 
אצלנו בביזאר קוקטייל תמצאו כוסות אבירים המלך והמלכה של משחקי הכס שמששמות בעיקר לשתייה של בירה באווירה של יוקרה אבירית מהתקופה הרחוקה.
 
כוס יין
כוס זו משמשת למזיגת יין, וצורתה מאפשרת להפיק את המירב מטעמי היין. ישנם הבדלים קטנים בין כוס המיועדת ליין לבן לבין כוס המיועדת ליין אדום. 
אצלנו בביזאר קוקטייל ניתן למצוא כוסות יין מנחושת שמעצימות את חווית השתייה ושומרות על הקור של היין הלבן פשוט תענוג ללגום איתם!
 
x

#{title}

#{text}

#{price}