ציוד חובה לבר הביתי
הרבה מאיתנו היו רוצים שתהיה להם האפשרות לשתות בבית כמו בבר. בספונטניות, ובשקט של הבית, להנות מהמשקה שהם אוהבים. אם זה משקה נקי, מכל סוג שיהיה, או קוקטייל. זה קצת מרתיע, כי ברים מציגים דיספליי ענק מלא ציוד, כלים ומשקאות, שאין מקום לבית להכיל את כל הציוד. לכן חשוב לעשות קודם כל מיקוד של המטרות, וכך ניתן לצמצם 90% מהציוד בבר, ואף יותר.
מי שמחפש להנות ממשקה נקי מסוג מסויים, או ממספר סוגים שונים, יזדקק באופן טבעי לכמות פחותה של ציוד למי שמעוניין לערבב קוקטיילים בבית, או להציע את מגוון האפשרויות, לעצמו, או לאורחים מזדמנים. 
 

סוגי כוסות
ציוד מינימלי ובסיסי הוא הכוסות. כדאי להתחיל מהם, ולהתאים אותם לצרכים. 
מי שמחפש לשתות משקה בעל טעמים עדינים ומורכבים, דוגמת קוניאק או ויסקי יוקרתי, צריך להצטייד בכוס ייעודית - כוס סניפטר או כוס וויסקי ייעודית - גלנקיירן או דומה לה. לחילופין, אם קשה להשיג, כוס המיועדת לשתיית יין לבן היא קרובה במידה רבה לכוס ויסקי, ויכולה להוות תחליף טוב.
ויסקי פשוט יותר, ויסקי עם קרח, או כל משקה אחר עם קרח, שותים בכוס לואובול. זוהי כוס נמוכה ורחבה, שיש בה מקום למשקה ולקרח. 
משקאות בסיסיית ולא מורכבים, או ללא קרח, ניתן לשתות מכוס שוט או צ'ייסר.
קוקטיילים, מצריכים מגוון רחב יותר של כוסות, נרחיב בפסקה הבאה...
כוס מאוד ייחודית כמו כוס מרגריטה או מרטיני, זה יהיה בגדר "מותרות", רק באם יש מקום ואפשרות, זה בניגוד לכוסות בסיסיים - הייבול, לואובול ושוט, שמכסות מגוון רחב של שימושים וייעודים.
 

כוסות מיוחדות לקוקטיילים

היום ככל שתרבות האלכוהול והקוקטיילים התרחבה מאוד בישראל ניתן לשבת במסעדות וברים ולקבל משקאות שונים וקוקטיילים בכוסות מאוד מגניבות שיקיות שעושות את חווית הדרינק לקטע כייפי ומיוחד ומעניק תחושה שונה לקוקטיילים והמשקאות המוגשות בהם.
ישנו מבחר של כוסות מחומרים שונים ויחודיים כגון:
כוסות טיקי, כוסות קרמיקה עבודת יד, כוסות מתכת: נירוסטה, נחושת ,
 
 
ציוד בר הבסיסי והחשוב ביותר קוקטיילים
אביזר ראשון, חובה בכל בר, ובשימוש בקוקטיילים רבים, הוא השייקר. השייקר משמש לניעור קוקטיילים שזה דרך ההכנה שלהם. לשייקר מיכל - כוס, מכסה, ולעיתים הוא מגיע עם מסננת מובנית, כדי לסנן את המשקה ללא גושים שנשארים בשייקר. קיימים כמה סוגים של שייקרים- הפופלרי ביותר בקרב הברמנים המקצועיים הוא שייקר הטין טין שהוא בנוי משני חלקים שמתלבשים האחד על השני ומאוד נוח לסגור ולפתוח אותם במכה ובמהירות של עבודה כמובן העבודה איתם מלאה פוזה וסגנון "להצגה" של הברמן  מאחורי הדלפק.
 
אביזר השני הוא הג'יגר
כלי מדידה לאלכוהול, המורכב משני כלי מדידה המחוברים בתחתיתם - וכך נראה כמו שעון חול. צד אחד מכיל 60 מ"ל, וצד שני מכיל 30 מ"ל.
 
כפית ערבוב מקצועית – בד"כ היא תהיה כ 20-25 ס"מ היא תמיד תבלוט ותהיה מאוד נוחה לברמן לערבוב הקוקטיילים השונים בכל סוגי הכוסות גם בכוסות מאוד עמוקות וארוכות
 
 
רשימת ציוד בר מורחבת בד"כ  במסעדות ובברים
 
כף קרח
מכשיר לגריסת קרח
מכשיר להוצאת חלמון מהביצה
שמפניירה
מלקחיים
פינצטות לקישוטים
מכשיר לגריסת קרח
סכינים איכותיות לפירות וירקות
קרש חיתוך נוח בגודל המתאים
משפך נוזלים
פוררים למזיגה חופשית ונוחה
שייקרים טובים ונוחים לעבודה +מסננות לשייקרים
מסחטת לימונים ותפוזים,
מאדלר לכתישה ומעיכה של פירות וירקות של הקוקטיילים
 ג'יגרים (כלי מדידת אלכוהול)
פותחני יין+ פקק לחץ ליין לשמירת הטריות
כפית ערבוב מקצועית ארוכה לברמן
 
 
 
x

#{title}

#{text}

#{price}